Studenci z Chin w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie
Wiadomość, opublikowana 21-07-2017

Studenci z Chin ponownie zawitali do Gniezna w ramach drugiej edycji szkoły letniej „Summer School: Polish Culture in the European Culture”, której organizatorem jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Szkoła letnia dla studentów z Zhejiang University Ningbo Instititue of Technology rozpoczęła się 11 lipca i kończy się 22 lipca. W tym czasie grupa 34 chińskich studentów realizuje interesujący program obejmujący naukę języka polskiego oraz wykłady dotyczące polskiej kultury i historii. Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, uczestnicy szkoły letniej zwiedzą Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki oraz Biskupin. Studenci udadzą się również na 3-dniową wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Warszawy. W programie nie zabrakło spotkań integracyjnych ze studentami Instytutu Kultury Europejskiej UAM. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji goście z Chin mogą spróbować polskiej kuchni w ramach wspólnego grillowania. Organizatorzy mają nadzieję, że również tegoroczna edycja szkoły letniej okaże się sukcesem oraz wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z uniwersytetem w Ningbo. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest prof. UAM dr hab. Beata Frydryczak.

Informację wprowadził/a: Piotr Pawlak