XXI edycja programu ”Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim”
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Uprzejmie informujemy, że 13 listopada 2017 roku rozpocznie się XXI edycja programu pt. ”Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim”.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie odbyciem praktyk i staży w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu stworzony został program adresowany do słuchaczy studium policealnych, studentów i absolwentów uczelni wyższych oraz doktorantów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej.

W dotychczasowych 20 edycjach programu, począwszy od 2007 roku, wzięło udział ponad 500 uczestników. W ramach kolejnej, XXI edycji, przygotowano 47 miejsc pracy dla wolontariuszy w kilkunastu różnych komórkach organizacyjnych Urzędu. Rekrutacja do najbliższej edycji programu będzie prowadzona do 22 października br.

Program ma na celu umożliwienie wolontariuszowi realizację zadań i projektów, które mogą okazać się pomocne w kształtowaniu jego dalszej kariery zawodowej. Jednym z założeń organizacji wolontariatu jest stworzenie możliwości praktycznego poznania zasad funkcjonowania urzędu oraz wykorzystanie umiejętności i wiedzy wolontariusza w zadaniach realizowanych przez Urząd.

Oferty pracy dla wolontariuszy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Urzędu http://www.poznan.uw.gov.pl/wolontariat-w-wuw

Wypełniony formularz wraz CV należy przesłać na adres:

wolontariat@poznan.uw.gov.pl z podaniem w tytule maila nr ref. ogłoszenia.

Termin składania dokumentów upływa 22 października 2017 roku.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki