Kamila Malanowicz laureatką stypendium "Nowe technologie dla dziewczyn"
Wiadomość, opublikowana 09-10-2017

25 maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 12 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek. Wśród laureatek tegorocznej edycji znajduje się studiująca na Wydziale Matematyki i Informatyki Kamila Malanowicz.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Organizowany jest po raz trzeci przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz firmę Intel.

Stypendystki programu otrzymają zarówno wsparcie merytoryczne, jak i pomoc finansową. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki - doświadczonego pracownika firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zło brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. A w wakacje zostaną zaproszone na staż w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym firmy Intel największym ośrodku R&D Intela w Europie, lub w amerykańskiej siedzibie firmy.

Kamila Malanowicz jest tegoroczną absolwentką studiów inżynierskich na kierunku Informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność: Technologie Mobilne). Obecnie kontynuuje studia na tym samym kierunku i pracuje jako Software Developer, rozwijając swoje umiejętności programistyczne oraz biznesowe.

Uczestniczyła w Google Online Marketing Challenge 2017, gdzie wraz z zespołem została Europejskim Zwycięzcą w głównej kategorii AdWords Business Awards. Jako jedni z najlepszych w świecie, nasi studenci pokonali ponad 2600 zespołów w rankingu globalnym (z 65 krajów). W ramach konkursu Kamila odpowiadała za  przygotowanie strategii, analizę czynników mających wpływ na powodzenie zespołu oraz stworzenie raportów. Do konkursu przygotowywała się w ramach zajęć z marketingu internetowego prowadzonych przez dra Wojciecha Czarta na Wydziale Fizyki UAM.

Poza zwycięstwem zespołowym, Kamila Malanowicz została także wyróżniona indywidualnie. Jako jedna z 25 osób wybranych z całego świata wzięła udział w programie Google Inside Look, podczas którego miała możliwość wylecieć do siedziby Google'a w Londynie i "od środka" zobaczyć jak pracuje firma.

O programie

Program stypendialny ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju.

W Polsce tylko 13% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion

Dwie pierwsze edycje programu stypendialnego pokazały, że nie brakuje młodych kobiet wybitnie uzdolnionych w dziedzinie nowych technologii i zdeterminowanych do tego, aby osiągnąć w niej sukces. Warto im pomagać!

Uroczystość wręczenia stypendiów w trzeciej edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn, odbędzie się 12 października br. o godz. 10.00 w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel, mieszczącym się przy ul. Słowackiego 173 w Gdańsku.

Więcej informacji o programie na stronie: www.stypendiadladziewczyn.pl/

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna