Konferencja z okazji 40-lecia Studenckiego Komitetu Solidarności
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-11-2017

W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania na naszym Uniwersytecie Studenckiego Komitetu Solidarności. Z tej okazji Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej wraz z poznańskim oddziałem IPN zapraszają do udziału w konferencji "Studencki Komitet Solidarności — spojrzenie po 40 latach", połączonej z wystawą i panelem dyskusyjnym.

Konferencja będzie miała charakter wspomnienia wydarzeń sprzed 40 lat, gdy tworzyły się Studenckie Komitety Solidarności, z których po czasie wytworzyły się Niezależne Zrzeszenia Studentów oraz samorządy studentów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu oraz innych poznańskich uczelni i wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji.

Konferencja odbędzie się 20 listopada 2017 roku w Collegium Maius i siedzibie Teatru Ósmego Dnia.

Zaproszenie na konferencję wraz z programem dostępne w załączniku poniżej.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna