Wykład otwarty na Wydziale Anglistyki: „Sztuczna inteligencja a przyszłość zawodu tłumacza. Konieczność zacieśnienia współpracy między uczelniami, absolwentami i pracodawcami”
Wydarzenie, rozpoczyna się 23-11-2017

Wydział Anglistyki, Zakład Studiów nad Przekładem, zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład p. Marka Albina pt.: „Sztuczna inteligencja a przyszłość zawodu tłumacza. Konieczność zacieśnienia współpracy między uczelniami, absolwentami i pracodawcami”. Wykład, w języku polskim, odbędzie się 23 listopada br. o godz. 13:15 w Sali C1 Collegium Novum UAM.

Pan Marek Albin od 2006 roku pracuje regularnie dla Parlamentu Europejskiego i innych instytucji Unii Europejskiej w Brukseli, Luksemburgu i Strasburgu jako tłumacz symultaniczny i konsekutywny. Realizuje ponadto zlecenia w całej Europie i okazjonalnie na innych kontynentach. Tłumaczy w ramach następujących języków: PL EN FR IT ES PT. Jest członkiem prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych (AIIC) z siedzibą w Genewie oraz prezesem znaczącego biura tłumaczy Best Translation & Conference Service, obsługującego m.in. Sejm i Senat RP.

Informację wprowadził/a: Marcin Turski