Inauguracja Studiów Podyplomowych Edukacja Alternatywna w zakresie Pedagogiki Waldorfskiej
Wiadomość, opublikowana 29-11-2017

Z ogromną radością informuję, że w ubiegłą sobotę tj. 25 listopada br. odbyła się na naszym Wydziale uroczysta inauguracja nowych studiów podyplomowych: Edukacja Alternatywna w zakresie Pedagogiki Waldorfskiej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pani Dziekan prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska i Pan Prodziekan prof. dr hab. Waldemar Segiet.

Program studiów jest oparty na założeniach pedagogiki R. Steinera osadzonej w najnowszych teoriach edukacyjnych. Pozwala zatem na tworzenie warunków do rozwoju najbardziej pożądanych we współczesnej rzeczywistości kompetencji nauczycielskich.

Studia są skierowane do nauczycieli poszukujących innowacyjnych i unikatowych rozwiązań metodycznych w zakresie edukacji przedszkolnej i szkolnej. Głównym ich celem jest tworzenie kultury artystów nauczania poprzez rozwijanie samoświadomości profesjonalnej słuchaczy i praktycznej refleksji oraz ich krytycznego i twórczego namysłu w sytuacjach niejasnych, problematycznych, wielowarstwowych poprzez poznawanie konkurencyjnych sposobów wyjaśniania i interpretowania rzeczywistości edukacyjnej.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów znajdują się na stronie domowej Wydziału,
w zakładce studia podyplomowe.

Dr hab. Renata Michalak

Kierownik Studiów Podyplomowych

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.