Charytatywny koncert z cyklu Ogrody Pegaza
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-12-2017

Zakład Edukacji Artystycznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM zaprasza na IX koncert z cyklu Ogrody Pegaza pt. Kamerton życzliwości, który odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 13.15 w Auli WSE UAM, bud. D, ul. Szamarzewskiego 89. Koncert charytatywny objęty jest Patronatem JM Rektora UAM, prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego oraz Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych, prof. zw. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej.

Koncert Ogrody Pegaza jest wydarzeniem o dużym założeniu artystycznym w przestrzeni społecznej. Organizacją wszystkich edycji zajmuje się Zakład Edukacji Artystycznej WSE, UAM, obecnie pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Lidii Suchanek. Tegoroczny koncert pt. "Kamerton życzliwości" zyskuje nową formułę, będzie koncertem charytatywnym, związanym z Fundacją Wspierania Rozwoju Ruchowego "Pomóż nam chodzić". IX Koncert dedykowany jest społeczności akademickiej UAM, lecz przede wszystkim absolwentce Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, p. mgr Karolinie Waligórskiej, osobie niepełnosprawnej, dla której będą zbierane fundusze na zakup niezbędnych i bardzo kosztownych, specjalistycznych aparatów słuchowych (16 tys. zł).

Wykonawcy, studenci akademii i uczniowie szkół muzycznych z kraju i z zagranicy, podczas cyklicznych Koncertów Ogrody Pegaza, wprowadzają publiczność w obszar kultury wysokiej, prezentując repertuar z zakresu muzyki klasycznej, jak zawsze charytatywnie i z otwartym sercem. Na scenie Auli Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM obdarzają słuchaczy swoim talentem niezwykle utalentowani młodzi muzycy: instrumentaliści, mistrzowie pięknego śpiewu, ruchu, jak i kameralistyki instrumentalnej oraz wokalnej. Od kilku lat w koncercie udział biorą, także studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych w ramach występów "Mystery" Zespołu Wokalnego Zakładu Edukacji Artystycznej, pod kierunkiem p. mgr Marty Kędzia.

Koncertowi od lat niezmiennie, towarzyszą wystawy prac plastycznych studentów WSE. W tym roku, prezentowane będą prace studenckie wykonane pod kierunkiem prof. Lidii Suchanek. Prace organizacyjne, wspomaga Studenckie Koło Naukowe Edukacji Artystycznej Pro Arte.

Tegoroczny koncert, podobnie jak poprzedni, poprowadzi p. dr Robert Sarnecki.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

"Kamerton życzliwości" dla Karoliny Waligórskiej.

13 grudnia 2017 r. o godz. 13.15 Aula Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, bud. D, ul. Szamarzewskiego 89, Poznań.

Wstęp wolny.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna