Dr Paweł M. Owsianny – osobowością północnej Wielkopolski
Wiadomość, opublikowana 19-12-2017

Dr Paweł M. Owsianny, zastępca dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, otrzymał I miejsce i statuetkę Nagrody im. St. Staszica w kategorii Osobowość Północnej Wielkopolski przyznawaną przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski. Z laudacji w czasie wręczenia: "Nagroda została przyznana za wpływ na rozwój gospodarki, kultury i sportu w regionie Północnej Wielkopolski oraz za wrażliwość społeczną i ponadprzeciętność w dawaniu siebie innym.

Pan Paweł jest osobą rozpoznawalną nie tylko na uczelni UAM w Pile, na której jest wykładowcą oraz zastępcą Dyrektora, ale też wśród najmłodszych i starszych osób. Bardzo chętnie dzieli się swoją obszerną wiedzą z osobami w każdym wieku i do każdego potrafi dotrzeć. Traktuje ludzi bardzo indywidualnie, a do zadań, jakich się podejmuje, podchodzi w wielkim profesjonalizmem i fachowością. Potrafi zainteresować tematyką przyrodniczą dzieci w przedszkolu, młodzież i seniorów, co świadczy o Jego wysokim profesjonalizmie. Chętnie organizuje wycieczki, pływa po rzekach, jeździ konno. Promuje rozwój turystyki, rekreacji i aktywne spędzanie czasu. Najlepszy w kraju i uznany za granicą specjalista od glonów należących do bruzdnic. Prezes Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski Dolina Noteci, zajmuje się również rehabilitacją nurków niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Krok Po Kroku HSA, w której jest wiceprezesem."

https://www.youtube.com/watch?v=_7qUyfpf5Z8

W tym samym konkursie, w kategorii Odpowiedzialność Społeczna i Ochrona Środowiska wyróżnienie przyznano klastrowi - Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski Dolina Noteci – którym społecznie kieruje dr Owsianny. Wyróżnienie przyznano „za działania, które skupiają instytucje oraz osoby wokół wielu projektów społecznych i infrastrukturalnych. Za promowanie naszego regionu, wspieranie rozwoju turystyki. Za realizację wielu projektów, w tym np.: Oznakowanie Kajakowego Szlaku Wodnego Rzeki Gwdy na odcinku Ujście-Lubnica; Cudze chwalicie swego nie znacie- cztery programy edukacyjne, obejmujące zorganizowanie jednodniowych wyjazdów turystyczno-edukacyjnych; Wspólnie z IGPW i Nadnoteckim Instytutem UAM w Pile zrealizowano projekt Wielkopolskie Spotkania z Gospodarką, Edukacją i Nauką-Piła Miasto Ogród 2016 oraz cykl programów edukacyjnych „ Krajna Edukacji-rowerem, konno, kajakiem i pociągiem… do wiedzy ekologicznej po Północnej Wielkopolsce”

Informację wprowadził/a: Monika Sielicka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.