Naukowiec z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM stworzył aplikację dla rynku nieruchomości
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

W ramach badań naukowych prowadzonych w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nad zastosowaniem geomatyki w gospodarce nieruchomościami, opracowano oraz udostępniono interaktywne mobilne narzędzie w formie mapy internetowej. Aplikacja będzie szczególnie przydatna osobom zajmującym się rynkiem nieruchomości.

Mapa RCiWN i Sądów Rej. to działająca na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych internetowa aplikacja mapowa prezentująca w skali całego kraju informacje między innymi o:
- systemach teleinfomatycznych, w których prowadzony jest Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości,
- sposobach udostępniania danych z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości,
- linkach do oficjalnych geoportali szczebla powiatowego,
- lokalizacjach siedzib właściwych miejscowo Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej,
- właściwościach miejscowych Sądów Rejonowych prowadzących Wydziały Wieczystoksięgowe,
- lokalizacjach siedzib Sądów Rejonowych prowadzących Wydziały Wieczystoksięgowe.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: https://maparciwn.pl

O autorze aplikacji

Dr inż. Łukasz Halik - adiunkt w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych Województwa Wielkopolskiego. Naukowo zajmuje się m.in. kartografią internetową oraz zagadnieniami związanymi z zastosowaniem geomatyki w gospodarce nieruchomościami (bazy danych przestrzennych, geoportale, oprogramowanie geomatyczne, analizy przestrzenne na danych z RCiWN, wizualizacja kartograficzna wyników analiz), z których prowadzi specjalistyczne szkolenia na zamówienie.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna