Inauguracja "Biesiad z myślą. Nauka – sztuka – technologia - kultura"
Wydarzenie, trwa od 09-05-2018 do 16-05-2018

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN (ICHB PAN) oraz Ośrodek Studiów nad Komunikowaniem im. McLuhana Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w cyklu spotkań „Biesiady z myślą” nauka – sztuka – technologia - kultura.

Biesiady o charakterze popularnonaukowym dotyczyć będą nauki, sztuki, technologii i kultury szczególnie w odniesieniu do nauk o życiu, nauk humanistycznych oraz zagadnień związanych z komunikacją społeczną.

Zapraszamy 9 i 16 maja o godzinie 18:00 do Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ul. Wieniawskiego 17/19, sala 312). Wstęp wolny!

Na wstępie w inauguracyjnego spotkania „Biesiad z myślą” w dniu 9 maja 2018 współorganizator cyklu wydarzeń, profesor Marek Figlerowicz (ICHB PAN) krótko przedstawi nam idee przyświecającą spotkaniom. Następnie w inicjującej cykl biesiadzie weźmie udział dwóch Marków: prof. UAM dr hab. Marek Kaźmierczak, Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie („O synchronii i sieciach w komunikowaniu”) oraz prof. dr hab. Marek Hendrykowski, Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM w Poznaniu („Sekrety komunikowania”).

Czas trwania spotkania: ok. 2 godzin.

W imieniu profesora Marka Figlerowicza oraz profesora Marka Hendrykowskiego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach i zachęcamy do monitorowania profilu FB Biesiad z myślą.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska