Badania EKG i Pulsu HSR
Wiadomość, opublikowana 04-05-2018
W Zakładzie Fizyki Medycznej na Wydziale Fizyki UAM prowadzimy obecnie bezpłatne badania układu krążenia pracowników. Badania te prowadzone są nieinwazyjnymi metodami zaawansowanej analizy zapisów EKG tzw. NURSE-ECG  i  fali Pulsu tzw. HSR Pulsoksymetrii. Chcielibyśmy zaprosić na te profilaktyczne badania  wszystkich pracowników UAM.

Profilaktyczne badania układu krążenia są bezpłatne. Badania zostaną wykonane przy pomocy unikalnych metod opracowanych w Zakładzie Fizyki Medycznej WF UAM : NURSE-ECG i Pulsoksymetrii HSR. Metoda NURSE-ECG polega na wykonaniu klasycznego zapisu EKG i jego zaawansowanej analizy numerycznej. Wynik tej analizy umożliwia bardzo dokładną ocenę funkcjonowania serca dorównującą metodom inwazyjnym. Metoda zaawansowanej analizy fali pulsu tzw. Pulsoksymetria HSR pozwala wykryć na wczesnym etapie zaburzenia w układzie krążenia wywołane np. miażdżycą, wadami zastawek, arytmią, ocenić wysycenie krwi tlenem itd.

Badania prowadzone są w czwartki w godz. 11.00-13.00

Zapisy: dr B.Dobosz benia@amu.edu.pl