Nagroda Magellana dla książki Natalii Kołaczek z Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 18-05-2018

Po raz dziesiąty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody Magellana dla najlepszych publikacji turystycznych. Wśród nagrodzonych znalazła się książka "I cóż, że o Szwecji” mgr Natalii Kołaczek, doktorantki Wydziału Neofilologii UAM. Nagrody wręczono podczas Targów Książki, które odbywają się w dniach 17-20 maja w Warszawie.

Ideą konkursu jest uhonorowanie wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością o turystyczną jakość, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtroterów. W tym roku do konkursu zakwalifikowano 76 tytułów. Komisja konkursowa przyznała 14 nagród głównych i 21 wyróżnień oraz nagrodę specjalną.

W kategorii „książka podróżnicza” rywalizowało wiele tytułów, wybór był bardzo trudny. Jury zdecydowało ostatecznie o nagrodzeniu ex aequo trzech publikacji: „I cóż, że o Szwecji” Natalii Kołaczek (Wydawnictwo Poznańskie), „Zanzibar – wyspa skarbów. Opowieści ze świata Suahili” Beaty Lewandowskiej-Kaftan (Edipresse Książki) oraz „Pod ciemną skórą Filipin” Tomasza Owsianego (Muza).

Natalia Kołaczek jest doktorantką w Katedrze Skandynawistyki UAM, tłumaczką i lektorką języka szwedzkiego. Prowadzi także popularną stronę internetową Szwecjoblog.

Pełną listę nagrodzonych książek można znaleźć na stronie Rynek Książki.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna