Dzień z Szekspirem w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, trwa od 08-06-2018 do 08-06-2018

W piątek, 8 czerwca br. o godz. 18:00 w dużej auli Collegium Polonicum młodzi aktorzy z berlińskiego Ebert-Gymnasium przedstawią własną interpretację „Makbeta”. Zapraszamy wszystkich fanów Szekspira na przedstawienie w języku angielskim, wstęp wolny.

Przed spektaklem odbędą się warsztaty nawiązujące do przedstawienia, w których weźmie udział ponad 250 uczniów z Polski i Niemiec. Warsztaty przeprowadzą Friedrich-Ebert-Gymnasium i grupa teatralna Shakespeare Players. Podczas warsztatów uczniowie będą mogli wykazać się kreatywnością w różnych dziedzinach. Odpowiednio do swoich zainteresowań, zajmą się muzyką w przedstawieniu, elementami dramaturgicznymi, sposobie przedstawienia konkretnych scen, językiem Szekspira oraz strukturą i treścią sztuki.

Więcej informacji na temat grupy Shakespeare Players na stronie internetowej:

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska