Dwie konferencje rozwijające warsztat pracy dydaktyków
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

W czerwcu w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM odbędą się dwie konferencje, w trakcie których bezpłatnie będzie można poznać nowoczesne rozwiązania w zakresie nauczania dorosłych, które jednocześnie mogą się przydać w codziennej pracy dydaktycznej.

8 czerwca w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się BEZPŁATNA konferencja #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY w biznesie, w trakcie której zaprezentowane zostaną innowacje społeczne dedykowane rozwojowi zawodowemu.

Będą to np.:

1. Aplikacja pomagająca na bieżąco przypominać sobie informacje pozyskane na szkoleniach i wykładach
  2. Pudełko z gotowymi podpowiedziami dotyczącymi organizowania wydarzeń edukacyjnych (np. konferencji)
  3. Aplikacja pozwalająca kształtować umiejętności prezentacji łącząc uczącego się z mentorem on-line (przydatne w pracy wykładowcy)

Innowacje te zostały opracowane w ramach projektu PO-PO-JUTRZE i łączą w sobie nowoczesne rozwiązania z gruntowną wiedzą metodologiczną z zakresu uczenia się i nauczania. Jednocześnie stanowią zestaw gotowych do wdrożenia narzędzi pracy wykładowcy, kierownika zespołu, młodego menedżera. Uczestnicy będą mogli posmakować dedykowanych im rozwiązań podczas sesji warsztatowej.

Z kolei 20 czerwca w trakcie wydarzenia #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY w edukacji dorosłych pokażemy rozwiązania dedykowane nauczaniu dorosłych. Ponownie pojawią się prezentacje różnorodnych pomysłów na przekazywanie wiedzy dorosłym. Będą to np.

• warsztaty aktywizujące dla seniorów,
  • sposób na włączenie nauki programowania w program nauki szkolnej,
  • użycie narzędzi Virtual Reality w nauczaniu umiejętności technicznych
  • aplikacja pozwalająca na bieżąco powtarzać treści przekazywane na wykładach i w trakcie szkoleń

Dodatkowo w trakcie wydarzenia będzie można posłuchać ekspertów zajmujących się coachingiem i mentoringiem.

W przypadku pytań można kontaktowac się z panią Magdaleną Piątek: magdalena.piatek@ppnt.poznan.pl, tel. 61 287 97 65

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna