Międzynarodowa kariera absolwentki UAM
Wiadomość, opublikowana 12-06-2018

Anna Pawlak-Kuliga absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM przez dwa lata pełniła funkcję prezesa polskiego oddziału grupy IKEA. Teraz pokieruje siecią sklepów meblarskiego giganta na największym rynku na świecie – w Chinach.

Obejmując stanowisko prezesa IKEA Retail we wrześniu 2016 roku, Anna Pawlak-Kuliga została pierwszą Polką kierującą polskim oddziałem firmy. Z IKEA związana jest od 10 lat. Od 2008 roku pełniła rolę Nawigatora Biznesu dla IKEA w Wielkiej Brytanii. Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu IKEA Retail, a rok później – także wiceprezes. Jednocześnie zasiada w zarządzie spółki IKEA Property oraz w radzie nadzorczej IKEA Distribution na Europę południowo-wschodnią i radzie nadzorczej IKEA Centers Polska. Jest również Członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland.

Zdjęcie: ikea.prowly.com

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald