Nowa powieść Ryszarda Ćwirleja
Wiadomość, opublikowana 13-06-2018

"Pójdę twoim śladem" to kolejna, czwarta już powieść niezwykle popularnego cyklu poznańskich kryminałów, której bohaterem jest komisarz Antoni Fischer. Tym razem autor powieści Ryszard Ćwirlej odsłoni przed czytelnikami tajemnicę pierwszego śledztwa prowadzonego przez poznańskiego policjanta.

Wiosna roku 1919, porucznik Antoni Fischer, weteran armii pruskiej i uczestnik Powstania Wielkopolskiego, wraca do Poznania. Oddelegowany z frontu ma zająć się organizacją i tworzeniem w mieście polskiej policji. Już w kilka godzin po przyjeździe do miasta Fischer staje przed pierwszym w swojej karierze wyzwaniem śledczym. W budynku dawnej Królewskiej Akademii Niemieckiej (obecnie Collegium Minus), w którym właśnie powstaje Poznański Uniwersytet, pracownicy natrafiają na powieszone zwłoki nocnego stróża. Wszystko wskazuje na samobójstwo – twierdzi wezwany na miejsce lekarz, więc sprawa powinna zostać czym prędzej zamknięta. Jednak Fischera coś w tym samobójstwie niepokoi. Postanawia przyjrzeć się sprawie dokładniej. Szybko okazuje się że młody policjant, bez śledczego doświadczenia, musi rozwiązać zagadkę, z którą nie poradziłoby sobie wielu jego bardziej doświadczonych kolegów. A w tle Poznań u progu niepodległości, w którym o przyszłość miasta i całej Wielkopolski Polacy i Niemcy walczą ze sobą nie tylko w powstańczych okopach ale i na niewidocznym dla postronnych froncie walki wywiadowczej.

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek