SEMINARIUM I WYSTAWA POŚWIĘCONA "WIELKOPOLSKIM KAWALEROM ORDERU UŚMIECHU"
Wiadomość, opublikowana 23-07-2018

Dnia 23.05.2018 roku na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu odbyło się seminarium i wystawa poświęcone „Wielkopolskim Kawalerom Orderu Uśmiechu”

Seminarium oraz wystawa objęte zostały honorowym patronatem:

- Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka

- Marszałka Województwa Wielkopolskiego

- Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego „OMEP”

- Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

- Prezydenta Miasta Poznania

- Rektora UAM w Poznaniu JM. Prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego

- Dziekan WSE UAM w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszki Cybal- Michalskiej.

W skład komitetu naukowego wydarzenia wchodziły następujące osoby: prof. dr hab. Kinga Kuszak, prof. dr hab. Małgorzata Cywińska, prof. dr hab. Ewa Jarosz, prof. dr hab. Hanna Krauze-Sikorska, prof. dr hab. Katarzyna Segiet, dr hab. Agata Matysiak-Błaszczyk. Natomiast komitet organizacyjny stanowiły: prof. dr hab. Kinga Kuszak, dr Ewa Włodarczyk, mgr Paulina Głowacka, mgr Michalina Kasprzak, mgr inż. Anna Klichowska, mgr Anna Schmidt.

Podczas seminarium i wystawy swoją obecnością zaszczycił nas Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak, który rozpoczął wydarzenie oraz skierował swoje słowo do zaproszonych gości i uczestników wydarzenia. Nie zabrakło również występów artystycznych, które przygotowane zostały przez dzieci ze szkół noszących zaszczytne imię Kawalerów Uśmiechu.

Wydarzenie miało charakter naukowo-popularyzatorski i zrealizowane zostało w formule seminarium i wystawy w trzech odsłonach:

- I część- plenarne wystąpienia zaproszonych gości w auli WSE UAM

-II część- wernisaż wystawy poświęconej „Wielkopolskim Kawalerom Orderu Uśmiechu”(hol WSE)

-III część- seminarium naukowe z udziałem zaproszonych gości (Kawalerów Orderu Uśmiechu, dyrektorów szkół im. Kawalerów orderu Uśmiechu, pracowników naukowych, przedstawicieli środowiska lokalnego).

Zarówno seminarium, jak i wystawa spotkały się z dużym zainteresowaniem Kawalerów Orderu Uśmiechu z Wielkopolski, dyrektorów i nauczycieli szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Licznie uczestniczyli w nim pracownicy i studenci Wydziału. Mamy nadzieję, iż wydarzenie to stanie się początkiem kolejnych spotkań, wymiany doświadczeń oraz przestrzenią do wspólnego działania i inspirowania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

Zdjęcia wykonane zostały przez Marię Porzucek-Miśkiewicz, Martę Kałużną oraz Jakuba Kazimierczaka.

Informację wprowadził/a: Jakub Kazimierczak