Kolejny rok Uniwersytetu Otwartego UAM
Wiadomość, opublikowana 06-09-2018

Uniwersytet Otwarty UAM znalazł już swoje miejsce w życiu naszej uczelni. Od października 2016 roku, kiedy to rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia do dzisiaj, uruchomiliśmy 118 kursów dla blisko trzech tysięcy słuchaczy. Rozpoczynamy więc trzeci rok działalności.

W pierwszym, jesiennym trymestrze chcemy zaproponować rekordową liczbę 96 kursów - te najpopularniejsze z poprzedniego roku oraz blisko 50 zupełnie nowych. Od 7 września zaczynamy przyjmować zapisy. Na naszej stronie znajdziecie Państwo pełną ofertę, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, warsztatów i ćwiczeń oraz laboratoriów. Pierwsze zajęcia rozpoczniemy w połowie października. Uroczysta inauguracja roku akademickiego, na którą już teraz serdecznie zapraszamy, odbędzie się 11 października o godz. 18.00 w Małej Auli Collegium Minus UAM przy ul Wieniawskiego 1.

Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich  a więc wykładów i ćwiczeń a nawet laboratoriów, które trwają przez cały semestr (od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, ale  najczęściej tylko raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy. Naszą ofertę proponujemy dla wszystkich zainteresowanych już od 16 roku życia, a więc również uczniów szkół średnich aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia i oceną.

Wszystko to za stosunkowo niewygórowaną cenę od 160 zł za 15 godzinny wykład. Bez żadnych zbędnych formalności, kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i już może realizować swoje plany i spełniać marzenia.

Szczegóły naszej oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM: www.uo.amu.edu.pl.

Jesteśmy też obecni w mediach społecznościowych, w tym przede wszystkim na Facebooku.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty;