Uroczyste otwarcie oddziału centrum Bilingualism Matters na Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-09-2018

Miło nam poinformować, że 25 września br. o godz. 17.00 w Auli Lubrańskiego Collegium Minus UAM zainaugurowana zostanie działalność poznańskiego ośrodka prestiżowego Centrum /Bilingualism Matters/. Misją instytucji jest rozpowszechnianie wyników badań i informacji dotyczących dwu- i wielojęzyczności. Centrum, z siedzibą w Edynburgu, posiada już kilkanaście ośrodków, m.in. w Mediolanie, Nantes, Salonikach i Rijece.

Ośrodek na poznańskim Wydziale Anglistyki będzie pierwszym w Polsce. Jest to wyraz uznania wieloletniego zaangażowania anglistów naszej Uczelni w prowadzenie interdyscyplinarnych badań nad dwu i wielojęzycznością oraz promowanie wyników tychże badań zarówno w społeczności akademickiej, jak i w otoczeniu uniwersytetu. Jako oddział /Bilingualism Matters/ będziemy jeszcze bardziej zobowiązani do popularyzowania wiedzy na temat dwu/wielojęzyczności i wielokulturowości oraz prowadzenia dialogu na temat wyzwań, jakie zjawiska te niosą w XXI wieku.

Informację wprowadził/a: Marcin Turski