Aktualności - Kursy dokształcające - wszystkie

Otwarty nabór na lektorat języka nowogreckiego z elementami kultury na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 03-09-2018

Zapraszamy do udziału i zapisu na zajęcia lektoratu języka nowogreckiego z elementami kultury Grecji i Cypru. Zajęcia odbywają się w Collegium Novum (Instytut Językoznawstwa, al. Niepodległości 4, Poznań) i prowadzone są przez doświadczonych wykładowców polskich oraz greckich.

Więcej...
Schola Latina Aestiva 2018
Wydarzenie, trwa od 06-08-2018 do 19-08-2018

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny w murach naszego Instytutu gościmy uczestników Szkoły Letniej Żywej Łaciny i Greki. 70 pasjonatów języków klasycznych z Polski i zagranicy przez najbliższe dwa tygodnie będzie dyskutować na wszystkie tematy w językach - tylko pozornie martwych. Szczegóły pierwszego tygodnia znajdują się tutaj.

Więcej...
Nabór na pierwszy rok Kursu Prawa Brytyjskiego: Diploma in English Law and Practical Legal Skills
Wiadomość, opublikowana 20-06-2018

Trwa nabór na pierwszy rok Kursu Prawa Brytyjskiego w nowej odsłonie: Diploma in English Law and Practical Legal Skills, prowadzonego na Wydziale Prawa i Administracji przez nauczycieli z British Law Centre w Warszawie.  Program pierwszego roku obejmuje  fundamenty prawa angielskiego, ujęte w pięć podstawowych modułów. Stanowi  doskonałą okazję do poznania systemu common law, co może być przydatne dla prawników, ekonomistów i tłumaczy. Kurs jest otwarty dla wszystkich studentów znających język angielski. Podania można składać drogą elektroniczną, wszystkie dodatkowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w kursie i płatności na stronie WPiA http://prawo.amu.edu.pl/dla-studenta/studia/studia-praw-obcych/kurs-prawa-brytyjskiego ; oraz u koordynatorki kursu, dr hab. Katarzyny Klafkowskiej-Waśniowskiej, kontakt: kwasn@amu.edu.pl.

Więcej...
Uniwersytet Otwarty UAM - zaproszenie do współpracy
Wiadomość, opublikowana 12-06-2018

Uniwersytet Otwarty kończy drugi rok działalności. W tym czasie uruchomionych zostało 118 kursów dla blisko trzech tysięcy słuchaczy. Nie byłoby to możliwe bez pomocy i zaangażowania wykładowców Uniwersytetu. Właśnie rozpoczynają się przygotowania do organizacji nowego roku akademickiego.

Więcej...
Pokazowe warsztaty z zakresu projektowania edukacyjnego
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

29 maja br. (wtorek) oraz 6 czerwca br. (środa) w godz. 15:30 - 17:30 odbędą się warsztaty pokazowe z zakresu PROJEKTOWANIA EDUKACYJNEGO.

Więcej...
VII Wiosenna Szkoła GIS dla Przyrodników - ZAPROSZENIE I ZAPISY
Wiadomość, opublikowana 23-05-2018

Wydziałowa Pracownia Biologicznych Informacji Przestrzennych na Wydziale Biologii UAM, Nadleśnictwo Gołąbki oraz Sekcja BioGIS Koła Naukowego Przyrodników UAM zapraszają studentów i absolwentów UAM do uczestnictwa w VII edycji Wiosennej Szkoły GIS dla Przyrodników w Stacji Ekologicznej Jeziory na terenie Nadleśnictwa Gołąbki koło Trzemeszna. Szkoła odbędzie się w dniach 14 - 17 czerwca 2018 r.

Więcej...
Kariera na językach 2018 – targi pracy dla osób znających języki obce
Wiadomość, opublikowana 17-05-2018

Udział w targach pracy „Kariera na Językach” to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje kompetencje językowe, a karierę zawodową wiążą z pracą w międzynarodowym środowisku. W jednym miejscu zgromadzą się pracodawcy, którzy poszukują pracowników (studentów, absolwentów, specjalistów)  znających języki obce na poziomie co najmniej B2.  Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zastanowić się nad kierunkiem rozwoju własnej kariery zawodowej w oparciu o informacje na temat możliwości wykorzystania umiejętności lingwistycznych na współczesnym rynku pracy.

Więcej...
Wakacyjne kursy językowe od 290 zł
Wiadomość, opublikowana 09-05-2018

Szkoła Językowa UAM serdecznie zaprasza na wakacyjne kursy z języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, francuskiego. Zapisy prowadzimy od 14 maja 2018. Pierwsza edycja kursów rozpoczyna się już 25 czerwca 2018. Bliższe informacje na stronie www.sj.amu.edu.pl

Więcej...
Warsztaty dla nauczycieli języków obcych na Wydziale Neofilologii UAM „Film na lekcji języka obcego – strata czasu czy wartość dodana?”
Wiadomość, opublikowana 20-03-2018

W piątek, 09 marca 2018 roku odbyły się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i lektorów wszystkich języków obcych pt: „Film na lekcji języka obcego – strata czasu czy wartość dodana?", które poprowadził dr Sebastian Chudak z Zakładu Dydaktyki Języka Niemieckiego IFG UAM w Poznaniu.

Więcej...
Warsztaty z komunikacji interpersonalnej dla studentów
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-03-2018

Serdecznie zapraszamy na pierwszy z czterech warsztatów z komunikacji interpersonalnej. 

W ramach działań "Akcja-integracja", które w bieżącym roku akademickim realizowane są na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, proponujemy Państwu spotkania z badaczem komunikacji. 

Pierwsze warsztaty zatytułowane "Imponderabilia (w) komunikacji" poświęcone będą zagadnieniom komunikacji niewerbalnej i odbędą się 22 marca w godz. 17.00-19.00. 

Warsztaty są bezpłatne. Chęć udziału prosimy zgłaszać u dr Karoliny Ruty: karuta@amu.edu.pl do 15 marca. 

Limit miejsc: 15

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej...
Jaki jest patent na sukces? Konferencja dla naukowców i firm
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-03-2018

Czyj i czym jest wynalazek lub patent? Czym zajmuje się rzecznik, a czym urząd patentowy? Jak chronić Twój pomysł na biznes? Ochrona Twojego wynalazku, innowacyjnego rozwiązania, logotypu, know-how to kluczowa kwestia.

Kwestie te są również ważne dla naukowców, którzy pracują na uczelniach lub w międzynarodowych konsorcjach.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie narzędzia ochrony będą najlepsze dla Twojego pomysłu – dołącz do bezpłatnego wydarzenia „Patent na Sukces”. Uczestnicy uzyskają unikalną i praktyczną wiedzę także w zakresie prowadzenia poszukiwań w światowym stanie techniki oraz budowania strategii ochrony, jak i wskazówki dotyczące procedur ochronnych – krajowej, regionalnej i międzynarodowej.

Więcej...
Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym – III Forum Pełnomocników ds. studentów z niepełnosprawnościami
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-03-2018

Tegoroczną edycję Forum pragniemy poświęcić tematowi ważnemu dla całej społeczności akademickiej: „Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym”. Aby przybliżyć tematykę Forum szerszemu środowisku akademickiemu, w tym roku obrady będą dostępne dla wolnych słuchaczy. Zapraszamy w środę 21 marca na Wydział Historyczny na wykład „Wsparcie  w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.