Witamy na Portalu Absolwenta – w miejscu, gdzie mimo upływu lat, które dzielą Was, Drodzy Absolwenci, od opuszczenia murów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, znajdziecie kierowane do Was informacje.

Byli studenci UAM z sentymentem wspominają czas, kiedy nie tylko ciężko pracowali, ale też dobrze się bawili i zawierali przyjaźnie na całe życie. Na szczęście uroczystość absolutoryjna nie musi oznaczać końca przygody z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielu naszych absolwentów decyduje się na dalszą naukę na studiach doktoranckich lub wybiera studia podyplomowe. Działania na rzecz osób, które ukończyły już studia, prowadzą także: Biuro Karier UAM, Fundacja UAM czy Fundacja "Universitatis Posnaniensis". Wszystkich, którzy nie chcą tracić kontaktu z Uczelnią, zachęcamy także do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszeń działających przy Wydziałach.

Wielkopolski dzień ochrony środowiska 2017
Wydarzenie, rozpoczyna się 04-06-2017

Ogród Botaniczny UAM zaprasza na Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska 2017 w niedzielę 4 czerwca 2017 roku w godzinach 11:00 – 18:00.

Więcej...
Święto szermierki na UAM
Wydarzenie, trwa od 03-06-2017 do 04-06-2017

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku na terenie hali sportowej UAM na Morasku odbędzie się Europejski Festiwal Szermierki. Już po raz 10. hasło "Sport - Kultura - Edukacja" będzie towarzyszyło zmaganiom setek młodych szermierzy z całego świata.

Więcej...
Wystawa „Lernt Polnisch" w Collegium Polonicum w Słubicach
Wiadomość, opublikowana 30-05-2017

Nie możemy zapominać o tych ludziach, którzy potrafili marzyć i myśleć niezależnie.”

Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb

W dniach 08. czerwca do 08. lipca 2017 w budynku Collegium Polonicum w Słubicach gościć będzie wystawa pt.: „Lernt Polnisch”. Wystawa ukazuje oddziaływanie polskich wydarzeń lat 1980-81 na sytuację polityczno-społeczną w ówczesnej NRD, których symbolem stała się chusta batikowa z hasłem „Lernt Polnisch”. Ekspozycja poświęcona jest czterem NRD-owskim opozycjonistom, którzy mieli odwagę, bez względu na konsekwencje, wspierać polską „Solidarność”. W latach 80-tych we wschodnich Niemczech upowszechnianie apelu „Lernt Polnisch”, czyli „uczcie się polskiego” było wyrazem niezwykłego męstwa a jednocześnie „wołaniem” o wolność i prawo do godności.

Więcej...
Dr Jakub Forst-Battaglia: Wykład Między Wiedniem a Galicją, Austrią a Polską. Kalejdoskop stosunków kulturalnych
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-06-2017

Austriacki Ośrodek Kultury UAM we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie zapraszają na wykład "Między Wiedniem a Galicją, Austrią a Polską. Kalejdoskop stosunków kulturalnych", który wygłosi dr Jakub Forst-Battaglia.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.