Witamy na Portalu Absolwenta – w miejscu, gdzie mimo upływu lat, które dzielą Was, Drodzy Absolwenci, od opuszczenia murów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, znajdziecie kierowane do Was informacje.

Byli studenci UAM z sentymentem wspominają czas, kiedy nie tylko ciężko pracowali, ale też dobrze się bawili i zawierali przyjaźnie na całe życie. Na szczęście uroczystość absolutoryjna nie musi oznaczać końca przygody z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielu naszych absolwentów decyduje się na dalszą naukę na studiach doktoranckich lub wybiera studia podyplomowe. Działania na rzecz osób, które ukończyły już studia, prowadzą także: Biuro Karier UAM, Fundacja UAM czy Fundacja "Universitatis Posnaniensis". Wszystkich, którzy nie chcą tracić kontaktu z Uczelnią, zachęcamy także do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszeń działających przy Wydziałach.

Spotkanie z Przyrodą „Odra –nasza sąsiadka” w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-10-2017

Serdecznie zapraszamy na powakacyjne Spotkanie z Przyrodą. Wszystkich miłośników Słubic i okolicy zapraszamy w czwartek, 26 października br. o godzinie 18:00 do sali nr 18 w Collegium Polonicum. Tym razem tematem spotkania będą tajemnicze wody rzeki Odry.

Więcej...
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM jednostką naukową kategorii A
Wiadomość, opublikowana 20-10-2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało ranking kategorii naukowych. Wśród najlepszych, wyróżnionych kategorią A i A+, znalazł się również Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Park uzyskał kategorię A. To jedyny park naukowo-technologiczny w kraju z takim wyróżnieniem.

Więcej...
Rusza kolejna edycja Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa I Administracji
Wiadomość, opublikowana 23-10-2017

Wydział Prawa i Administracji UAM we współpracy z Wydziałem Prawa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zapraszają na roczną (dwusemestralną) Szkołę Prawa Niemieckiego. W programie przewidziano zajęcia (wykłady oraz konwersatoria) z najważniejszych dziedzin niemieckiego prawa. Zajęcia prowadzone przez profesorów z Wydziału Prawa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina będą odbywać się wyłącznie w języku niemieckim począwszy od listopada 2017.

Więcej...
Warsztaty dla nauczycieli języka rosyjskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-11-2017

Po raz 10. Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu proponuje i zaprasza Państwa do udziału w warsztatach kierowanych do nauczycieli języka rosyjskiego gimnazjów i szkół średnich.
W tym roku proponujemy Państwu warsztaty, które odbędą się w ramach obchodów IX Poznańskich Dni Kultury Wschodniosłowiańskiej „MiMoKi-2017”. Po wielu propozycjach i dyskusji wybraliśmy temat, który, mamy taką nadzieję, zainteresuje szerokie rzesze nauczycieli, pracowników UAM, doktorantów i studentów oraz wszystkich zainteresowanych nauczaniem i popularyzacją języka rosyjskiego. Temat warsztatów brzmi: Realioznawstwo na lekcji języka rosyjskiego

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.