Witamy na Portalu Absolwenta – w miejscu, gdzie mimo upływu lat, które dzielą Was, Drodzy Absolwenci, od opuszczenia murów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, znajdziecie kierowane do Was informacje.

Byli studenci UAM z sentymentem wspominają czas, kiedy nie tylko ciężko pracowali, ale też dobrze się bawili i zawierali przyjaźnie na całe życie. Na szczęście uroczystość absolutoryjna nie musi oznaczać końca przygody z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielu naszych absolwentów decyduje się na dalszą naukę na studiach doktoranckich lub wybiera studia podyplomowe. Działania na rzecz osób, które ukończyły już studia, prowadzą także: Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów (Biuro Karier), Fundacja UAM czy Fundacja "Universitatis Posnaniensis". Wszystkich, którzy nie chcą tracić kontaktu z Uczelnią, zachęcamy także do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszeń działających przy Wydziałach.

Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły" w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-03-2017

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na marcowe Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły", które odbędzie się 9 marca br. o godz. 18:00 w Collegium Polonicum w Słubicach, sala 18.

Więcej...
Tydzień z językiem łacińskim i kulturą antyczną
Wydarzenie, trwa od 13-03-2017 do 18-03-2017

Wykładowcy z zespołu języka łacińskiego Szkoły Językowej UAM we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej zapraszają do wzięcia udziału w przygodzie z językiem łacińskim i kulturą antyczną w czasie organizowanego po raz drugi TYGODNIA JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO, który odbędzie się w dniach 13-18 marca br. Zwieńczeniem tygodnia łacińskiego będzie I etap III edycji Uniwersyteckiego Konkursu Języka Łacińskiego sprawdzającego znajomość sentencji i zwrotów łacińskich, który odbędzie się w sobotę 18 marca.

Więcej...
Uniwersyteckie Wykłady na Zamku: Kiedy błędem jest mówić o błędzie. Rozważania językoznawcze
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-03-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na szóste wystąpienie w ramach cyklu „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęconego w tym roku problemowi błędu. Spotkanie odbędzie się 14 marca 2017 r.  o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk z Wydziału Anglistyki UAM

Więcej...
"Szlak Piastowski. Jaki? Przebudowa, założenia perspektywy". Debata społeczna w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-03-2017

Szlak Piastowski to unikatowy w skali kraju szlak turystyczny, o którego wyjątkowości świadczą bezcenne zabytki kultury materialnej położone wzdłuż jego przebiegu. W 2011 r. podjęto decyzję o jego przebudowie. Wprowadzone zmiany wywołały szereg kontrowersji, dzieląc opinię publiczną na zwolenników i przeciwników przekształceń.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.