Od miłości starożytnych Greków po analizę finansową przedsiębiorstwa – Uniwersytet Otwarty UAM zaprasza!
Wiadomość, opublikowana 31-08-2017

Uniwersytet Otwarty UAM od 1 września rusza z rekrutacją na jesienny trymestr w roku akademickim 2017/2018. Każdy powyżej 16 roku życia, bez wglądu na dotychczasowe wykształcenie, może uczestniczyć w kursach przygotowanych przez Uniwersytet Otwarty.W pierwszym trymestrze na zainteresowanych czeka blisko 90 kursów – tych najpopularniejszych z poprzedniego roku oraz ponad 60 zupełnie nowych.

Większość z nich jest przeznaczona dla osób, które chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie. Oferta kierowana jest również do tych, którzy stawiają na rozwój osobisty a kursy będą dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi oraz spotkania innych podobnych pasjonatów. Uniwersytet Otwarty UAM skierowany jest też do uczniów szkół średnich, jak i starszych, rozważających dopiero podjęcie studiów i chcących sprawdzić się w realiach akademickich. A także do tych, którzy przez całe życie marzyli, żeby być astronomami, archeologami, geografami, politykami a potem wybrali inną drogą. Uniwersytet Otwarty może choć w części spełnić te marzenia.

W tym roku warto zwrócić uwagę między innymi na nowe kursy, takie jak:
CV doskonałe i jak przeżyć rozmowę rekrutacyjną, Konkubinat – aspekty prawne, Leki- oryginalne, generyczne, biologiczne i biopodobne. Jak powstają jak i gdzie działają, kiedy są bezpieczne? Mikroorganizmy w zdrowiu i chorobie człowieka oraz Turystyka bez barier – dla osób z niepełnosprawnościami.

Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia. Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Ubiegły rok akademicki był pierwszym rokiem działania UO. Od 24 października 2016 roku, kiedy to UO UAM rozpoczął pierwsze zajęcia do dzisiaj, w ramach trzech trymestrów, zaproponowano w sumie 199 kursów. Zapisały się na nie 3224 osoby. Ostatecznie w tym czasie uruchomiono 53 kursy dla 1148 słuchaczy. W projekcie uczestniczyło w sumie 161 wykładowców.

Do najpopularniejszych kursów już w I trymestrze należały: Gramatyka języka angielskiego na poziomie zaawansowanym dr. Michała Remiszewskiego z Wydziału Anglistyki oraz Psychologiczne podstawy zachowań ludzi prof. dr hab. Hanny Mamzer z Wydziału Nauk Społecznych. Dołączyła do nich w drugim trymestrze dr Magdalena Perdek z kursem pt.: Angielska terminologia prawnicza.

Popularne też były wtedy kursy: Elementy Analizy Transakcyjnej i porozumienie bez przemocy, Język SQL – kurs podstawowy, Kurs Ogrodniczy, Public Relations, Praktyka wystąpień publicznych, Preparatyka kosmetyków – podstawy a w trzecim trymestrze: Analiza finansowa w przedsiębiorstwie, Protokół dyplomatyczny i etykieta na co dzień, System podatkowy w Polsce, Wymowa języka angielskiego.

Udział w kursach jest płatny, od 160 zł za 15 - godzinny wykład.

KIM SĄ UCZESTNICZY ORAZ CO OKAZAŁO SIĘ PO I ROKU UO MÓWI PROF. WITOLD MAZURCZAK, PEŁNOMOCNIK REKTORA DS. UNIWERSYTETU OTWARTEGO – DŹWIĘK W ZAŁĄCZENIU.

W załączeniu również: zestawienie ofert kursów na I trymestr 2017/18.

Szczegóły oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM:
www.uo.amu.edu.pl

Dane kontaktowe: