Do zdobycia granty programu Fulbright-Schuman
Wiadomość, opublikowana 04-09-2017

Studenci studiów magisterskich, doktoranci i doktorzy, ale także specjaliści od szkolnictwa wyższego mogą zawalczyć o stypendia w ramach programu Fulbright-Schuman. Nabór ruszyć ma we wrześniu i potrwa do 1 grudnia tego roku.

Projekty zgłaszane w konkursie powinny skupiać się wokół spraw związanych z Unią Europejską lub też relacji między krajami UE a Stanami Zjednoczonymi. O grant mogą także ubiegać się osoby specjalizujące się w edukacji i szkolnictwie wyższym. Drugi typ grantów – tzw. granty innowacyjne – dedykowany jest kwestiom poufności i ochronie danych.

Program zarządzany jest przez Komisję Europejską. Informacje o konkursie, wymaganiach i trybie składania wniosków można znaleźć na stronie programu Fulbright-Schuman.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna