Konferencja "Dobre Praktyki w urbanistyce i planowaniu przestrzennym"
Wydarzenie, trwa od 29-11-2017 do 30-11-2017

Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznych i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na konferencję „Dobre Praktyki w urbanistyce i planowaniu przestrzennym”, która odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2017 roku. Celem konferencji jest stworzenie warunków dla dyskusji i wymiany doświadczeń na temat dobrych praktyk w urbanistyce i planowaniu przestrzennym mających swoje odniesienie w przestrzeni miast i na obszarach wiejskich.

Przez DOBRE PRAKTYKI należy rozumieć pozytywne przykłady rozwiązań projektowych, organizacyjnych zarządczych i informacyjnych.

Zaproszenie na konferencje kierowane jest do pracowników naukowych i praktyków, którzy prowadzą rozważania naukowe i/lub kształtują i wykorzystują w praktyce mechanizmy poprawnych zmian w strukturze zurbanizowanej oraz planowaniu przestrzennym. Zaproszenie skierowane jest także do doktorantów i studentów, w celu stworzenia możliwości podzielenia się wynikami swoich badań, ale również w celu zweryfikowania nabytej wiedzy niezbędnej w dalszym procesie ich naukowego rozwoju. Zachęcamy do udziału osoby związane zarówno z ośrodkami naukowymi, jak i instytucjami administracji publicznej czy instytucjami społecznymi. Zapraszamy geografów, architektów, urbanistów, planistów przestrzennych, socjologów, ekonomistów i specjalistów innych dziedzin oraz dyscyplin, którym sposób kształtowania przestrzeni nie jest obojętny.

Mamy nadzieję, że udział w konferencji stworzy możliwość prezentacji dorobku naukowego, a także dorobku praktycznego, który powinien pomóc w identyfikacji zarówno mocnych, jak i słabych strony działań w przedmiotowym zakresie.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej: http://igsegp.amu.edu.pl/konferencja-dobre-praktyki-w-urbanistyce-i-planowaniu-przestrzennym/

Facebook: https://www.facebook.com/events/850261771789583/

Zgłoszenia do 15 września 2017.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński