Wszystkie wiadomości

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2016!
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Popularyzator Nauki to konkurs, w którym nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Więcej...
Komiks. Wokół warstwy wizualnej
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Nakładem Instytutu Kultury Popularnej i Biblioteki  Uniwersyteckiej w Poznaniu, ukazała się wyjątkowa książka
Komiks. Wokół warstwy wizualnej
(t.1), pod redakcją Justyny Czai i Michała Traczyka, Poznań 2016. W publikacji zebrano wykłady wygłoszone ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, autorami których są przedstawiciele różnych środowisk naukowych z całej Polski.

Więcej...
UAM nominowany w kategorii Idol Edukacji
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Podczas XIV edycji międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND® nagrodzone zostaną osoby, firmy i urzędy, które zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących.

Więcej...
INTERSTUDENT 2016 - Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce
Wiadomość, opublikowana 15-11-2016
Prof. Michał Banaszak współautorem pracy z Noblistą
Wiadomość, opublikowana 14-11-2016

Z przyjemnością informujemy, że jednym z współautorów pracy prof. Michała Banaszaka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, opublikowanej w 2012 roku, jest Sir J.Fraser Stoddart - tegoroczny laureat nagrody Nobla z chemii.

Więcej...
International Student Satisfaction Awards 2016 - UAM in the lead! Międzynarodowy ranking uczelni przyjaznych studentom zagraniczym - UAM w czołówce!
Wiadomość, opublikowana 14-11-2016
Długoletni profesor Wydziału Anglistyki, prof. zw. dr hab. Zdzisław Wąsik członkiem Międzynarodowej Rady Naukowej Akademii Dziedzictwa Kulturowego.
Wiadomość, opublikowana 14-11-2016

Prof. zw. dr hab. Zdzisław Wąsik z Zakładu Pragmatyki Języka Angielskiego Wydziału Anglistyki został członkiem Międzynarodowej Rady Naukowej Akademii Dziedzictwa Kulturowego (Academy of Cultural Heritages / Académie des Heritages Culturels / Ακαδημία της Πολιτισμικής Κληρονομιάς / Kulttuuriperintöjen Academia). Akademia jest zaangażowana w badanie i ocenianie, wspieranie i zachowanie, odnowę i reanimację dziedzictwa kulturowego Europy.
Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy prestiżowego wyróżnienia!

Więcej...
Wykład Ambasadora Republiki Włoskiej w Warszawie Alessadro De Pedysa
Wiadomość, opublikowana 10-11-2016
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Instytut Filologii Romańskiej zapraszają na wykład Ambasadora Republiki Włoskiej w Warszawie Alessadro De Pedysa:  “United we stand… Or not? Migrations, austerity and security threats: how the international scenario and misguided European policies are derailing the EU project”. Wykład odbędzie się w 16 listopada w auli WNPiD o godz. 11:30. Więcej...
Komunikat pływalni
Wiadomość, opublikowana 08-11-2016

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.11.2016 (sobota) w godzinach od 10:00 do 13:00 odbędą się zawody - Mistrzostwa Studentów I lat w Pływaniu.  Osoby korzystające z karnetów w tym czasie proszone są o przyjście w godzinach późniejszych. Od dnia 14.11.2016 do 20.11.2016r zostanie wprowadzony nowy rozkład dostępnych wejść na karnety i bilety.

Więcej...
„M jak Marsylia” - wystawa fotografii Karoliny Fabiś
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

Gwarne bulwary, wielkie kościoły, wąskie strome uliczki w klimatycznej dzielnicy Le Panier, niezapomniana atmosfera Starego Portu, zapierające dech w piersiach widoki.  Skąpana w słońcu Marsylia. Drugie co do wielkości miasto Francji, największy francuski port. Zachwyca swą wielkością, pięknym położeniem i wieloma atrakcjami turystycznymi; jest miastem  barwnym, wielokulturowym z bogatą historią i tradycją.  Jest w niej coś, co przyciąga rzesze turystów z całego świata.

Więcej...
V Dni Poznania w Kilonii
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

W dniach 7-9 listopada br. odbędą się „V Dni Poznania w Kilonii”. Od przeszło 30 lat Uniwersytet im. Christiana Albrechta w Kilonii współpracuje w ramach umowy bilateralnej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Wyróżnienie w Konkursie Gaudeamus SWSW podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, iż w tegorocznej edycji Konkursu Gaudeamus, organizowanego przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, wyróżnienie otrzymała edycja krytyczna Komedii Ignacego Krasickiego przygotowana przez prof. Józefa Tomasza Pokrzywniaka.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.