Wszystkie wiadomości

197 odc. magazynu akademickiego "Z Życia Uniwersytetu"
Wiadomość, opublikowana 12-12-2016

Uniwersyteckie Studio Filmowe UAM zaprasza do obejrzenia 197 odc. magazynu akademickiego "Z Życia Uniwersytetu"

Więcej...
Naukowcy UAM wśród laureatów nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za 2015 rok
Wiadomość, opublikowana 12-12-2016

Wybitni polscy naukowcy są gwarantem budowy prawdziwie innowacyjnej gospodarki – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas uroczystości wręczania Nagród Ministra za 2015 rok.

Więcej...
Absolwentki UAM laureatkami konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój”
Wiadomość, opublikowana 09-12-2016

Daria Waszak oraz Weronika Rucka laureatkami X edycji Konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój” na najlepszą pracę magisterską o tematyce promocji, konkurencyjności i innowacyjności Polski.

Więcej...
Echa UAM: Współpraca międzynarodowa - prof. Ryszard Naskręcki, prorektor UAM
Wiadomość, opublikowana 07-12-2016

"Nie da się dzisiaj prowadzić efektywnych, widocznych na świecie badań naukowych bez skutecznej współpracy naukowej".
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym materiałem UAM.TV, w którym profesor Ryszard Naskręcki, prorektor ds nauki i współpracy międzynarodowej, porusza kwestie współpracy naukowej, finansowania studiów doktoranckich oraz negatywne konsekwencje rozdrobnienia szkolnictwa wyższego i sposoby ich przezwyciężania.

Więcej...
Projekt Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej realizowany na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Wiadomość, opublikowana 07-12-2016

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu realizowany jest projekt „Poland and Hungary in the era of political transformation – directions for developing political system and civil society”. Projekt jest finansowany z Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej, będącego efektem umowy o współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych Węgier (www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/hu) oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP (www.msz.gov.pl). Celem programu jest wspieranie współpracy pomiędzy społeczeństwem węgierskim a społeczeństwem polskim, ze szczególnym uwzględnieniem przyjaznej współpracy między młodymi ludźmi obu krajów.

Więcej...
Profesorowie Jerzy Kaczorowski i Tomasz Łuczak członkami rzeczywistymi PAN
Wiadomość, opublikowana 06-12-2016

Z przyjemnością informujemy, że prof. Jerzy Kaczorowski i prof. Tomasz Łuczak (Wydział Matematyki i Informatyki) zostali wybrani członkami rzeczywistymi Polskiej Akademii Nauk.

Więcej...
Nagroda IDOL dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 05-12-2016

1 grudnia 2016 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został uhonorowany statuetką IDOL środowiska osób niewidomych w kategorii "Edukacja".

Więcej...
Rejestracja na kursy Uniwersytetu Otwartego
Wiadomość, opublikowana 05-12-2016

Ruszyła rejestracja na kolejny trymestr kursów organizowanych przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu!

Więcej...
Wydział Anglistyki - sprawozdanie z miedzynarodowej konferencji naukowej Young Linguists' Meeting
Wiadomość, opublikowana 05-12-2016

W dniach 25-27 listopada 2016 Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz kolejny gościł młodych językoznawców podczas 5-tej edycji międzynarodowej konferencji Young Linguists’ Meeting in Poznan (YLMP 2016).

Więcej...
Nagroda Specjalna za podjęcie niedostrzeganego tematu w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową
Wiadomość, opublikowana 01-12-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z radością informuje, że podczas 20. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej Nagrodę Specjalną za podjęcie niedostrzeganego tematu w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową otrzymała książka Zabawka – przedmiot ludyczny i obiekt kolekcjonerski pod redakcją dr Katarzyny Kabacińskiej-Łuczak i prof. zw. dr hab. Doroty Żołądź-Strzelczyk.

Więcej...
Wyróżnienia w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Ks. Edwarda Pudełki
Wiadomość, opublikowana 01-12-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, że w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Ks. Edwarda Pudełki wyróżnienia otrzymały 2 nasze książki. Są to: Arcydzieła literatury hiszpańskiej. Dziesięć wykładów pod redakcją prof. UAM dr hab. Magdy Potok oraz Zaburzona epoka. Polska fotografia artystyczna w latach 1945-1955 autorstwa dra Macieja Szymanowicza.

Wyniki konkursu: http://www.press.amu.edu.pl/pl/wyniki-konkursow-20-pdkn.html

Więcej...
Komunikat pływalni - nowy rozkład wejść, zawody pływackie
Wiadomość, opublikowana 30-11-2016

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.12.2016r. zostanie wprowadzony nowy rozkład dostępnych wejść na karnety i bilety. W dniu 10.12.2016 (sobota) w godzinach od 10:00 do 14:00 odbędą się Zawody Pływackie Puchar Rektora UAM w Pływaniu. Osoby korzystające z karnetów w tym czasie proszone są o przyjście w godzinach późniejszych.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.